Utánpótláscsapataink mindegyike pályára lépett az elmúlt napokban. Fiatal futballistáink mérlege öt győzelem és két vereség. Edzői értékelések, keretek és góllövők az alábbi összefoglalóban.

U19

2022. szeptember 7., szerda 17:00

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'B' csoport 2. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Tarr Andráshida SC 2-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Molnár Tamás – Cser Rudolf, Horváth Márk, Bakucz Bende, Varga Martin (Németh Marcell 79’), Zugonics Máté, Likerecz Botond, Koósz Raul, Spitzer Ákos (Bíró Dávid 67’), Fekete Kornél, Stefanich Gábor

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Likerecz Botond (72’), Koósz Raul (73’)

„Végig fölényben játszottunk, de nem voltak meg a védelmi vonal áttöréséhez a minőségi mozgások és az összhang sem. A második félidő 15. percétől, ahogy az ellenfél fizikálisan fáradt, úgy ezeket a hiányosságokat egyre jobban tudtuk alkalmazni, ennek köszönhetően kétszer sikerült az ellenfelünk hálójába találni. Gratulálok a csapatnak! Hajrá, Hali! mondta Petrovics Balázs

U17

2022. szeptember 10., szombat 15:00

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Nyugat 3. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Budai FC 4-0 (3-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc (Pereznyák Ádám 86’) – Bakucz Bende, Wágner Áron (Böndicz Máté 71’), Árvay Dávid (Büki Milán 63’), Radványi Csongor (Varga Iván 63’), Bíró Ákos (Horváth Márk 71’), Söptei Máté, Tompek Levente, Vizi Kornél, Kismarosi Gergő, Vígh Botond

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Vizi Kornél (30’), Vígh Botond (33’), Radványi Csongor (43’), Söptei Máté (66’)

„A srácok motiváltan indultak neki a mérkőzésnek, szerettük volna uralni a mezőnyt, ahogy egy hazai csapatnak kell, mindezt bátor futballal párosítva. Azonban ez az akarás egy kicsit görcsössé vált, mindenáron előre próbáltunk játszani, sokszor nem voltak betöltve a pozícióink, ez pedig egy elég hektikus első 20-25 percet eredményezett. Szerencsére így is mi jöttünk ki jobban a játékhelyzetekből, és két remek pontrúgást követően kétgólos előnyhöz jutottunk. A vezetést követően megnyugodtunk, fantasztikus támadásfelépítéseink voltak. Külön kiemelném a harmadik gól előtti támadásunkat, amelynél szinte az összes játékosunk labdába ért, mielőtt az ellenfél hálójába juttattuk a labdát. A második félidőben is megvoltak a helyzeteink, melyekből még egyet gólra tudtunk váltani. A srácoknak gratulálunk a hozzáálláshoz, és a 25. perctől mutatott játékhoz! A jövőben törekednünk kell, hogy ezt a teljesítményt az első perctől fogva hozni tudjuk!  Hajrá, Hali! dicsérte övéit Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. szeptember 10., szombat 14:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 3. forduló

SOROKSÁR SC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 5-2 (2-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Horváth Dániel, Öhlhorn Csongor (Tóth Péter 34’), Zugonics Mátyás, Győre Noel, Horváth Marcell, Fekete Iván, Macoun Bence, Pál Levente, Lajos Dávid, Házi Marcell

Edzők: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Lajos Dávid (15’), Horváth Dániel (62’)

„Nem jó előjelekkel, megfogyatkozva utaztunk Soroksárra. 12 fős keret állt rendelkezésemre, azaz egy kapuscserel, Öhlhorn Csongi pedig az U15-ből érkezett, hogy meglegyen a 10 mezőnyjátékosunk. Nagyon büszke voltam a srácokra a meccs végén, mert mindezek ellenére parádés meccset játszottak! Húsz perc játékot követően vezettünk 1-0-ra, ekkor Csongi egy fault után rosszul ért talajt, sajnos el is tört a karja. Mielőbbi gyógyulást kívánunk Neki! Amíg rögzítettük, és ápolták, ellenfelünk kiegyenlített, majd át is vette a vezetést. Még a félidő vége előtt egy óriási helyzetet alakítottunk ki, egy parádés labdakihozatalt egy ritmusban végigvittünk, azonban sajnos kimaradt. A második játékrészben is a győzelemért játszottunk, de ma ennyire futotta. Jövő héten reméljük a betegek visszatérnek, és újra nagypályás létszámmal mehetünk neki a következő fordulónak. Hajrá, Hali!” –értékelt Petrovics Balázs

U15

2022. szeptember 10., szombat 13:00

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 3. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – PVSK 1-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Dihen Levente – Pados Botond (Horváth Benjamin 73’), Horváth Áron, Tóth Kornél, Spanyó Álmos, Vecsera Balázs, Németh Nándor (Tabányi Attila 59’), Takács Máté (Tóth-Szatmári Zétény 41’), Bokor Zalán, Neczpál Milán, Andor Áron, Andor Olivér

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőnk: Andor Áron (69’)

Az előző heti teljesítményünkhöz képest színvonalasabb játékot produkáltuk. Két alapemberünk is hiányzott, ennek ellenére egy masszív csapatot sikerült legyőznünk, de ehhez kellett az ellenfél játékosának fegyelmezetlensége is. Végig uraltuk a mérkőzést, labdabirtoklási fölényben voltunk, azonban nem tudtuk maradéktalanul megoldani a támadásban eltervezetteket, ezek kivitelezését tovább kell gyakorolnunk, hogy minél több helyzetet tudjunk kialakítani. Nagyon későn tudtuk csak bevinni a győztes találatot, addig a mélyen védekező ellenfél remekül zárta le a területeket, a lehetőségeink pedig kimaradtak. Összességében megérdemelten tartottuk itthon a három pontot egy kellemetlen pécsi gárdával szemben, mezőnyben már szervezettebbek voltunk a múlt hetihez képest, a gólunk utáni időszakot leszámítva. Rossz hír viszont, hogy játékosunk, Öhlhorn Csongor, aki ezúttal az U16-os csapatban szerepelt, kéztörést szenvedett. Mielőbbi felépülést kívánunk neki a csapat nevében. Hajrá, Hali!” - fogalmazott Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U14

2022. szeptember 10., szombat 11:00

MLSZ Regionális U-14 Nyugat A csoport 2. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – PÁPAI ELC 7-0 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Balogh Barnabás – Farkas Zoltán (Kálmán Balázs 60’), Churchwald Sámuel, Nagy Dániel (Polgár Bálint 70’), Papp Áron (Kránitz Barnabás 41’), Nagy-Foki Bence (Molnár Vendel 60’), Kránitz Balázs, Kápolnási Botond, Víg-Tamás Csanád, Erdélyi Lorenzó, Hende Mátyás (Horváth Milán 41’)

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőnk: Hende Mátyás (14’), Nagy-Foki Bence (23’), Víg-Tamás Csanád 2 (46’, 53’), Kránitz Balázs (54’), Farkas Zoltán (59’), Horváth Milán (80’)

Az első perctől kezdve letámadtuk ellenfelünket, már a labdakihozatalukat is megakadályoztuk. Támadásainkat pontatlanságunk miatt gyakran nem tudtuk sikeresen befejezni. A labdát az első és második félidőben is többet birtokoltuk ellenfelünknél, riválisunk hosszú labdái okoztak néha veszélyt számunkra. Amikor pontosítottuk játékunkat az ellenfél kapuja előtt, gólokat szereztünk. A második játékrészben felőröltük a pápai csapatot, és hibáikat találatokkal büntettük. Minden játékosunk nagy akarattal és lelkesedéssel játszott. Gratulálunk a csapatnak! Hajrá, Hali!” - összegzett Neczpál Gábor és Németh Zoltán

U13

2022. szeptember 10., szombat 09:00

MLSZ Regionális U13 Nyugat 1. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – LURKÓ UFC 2-1 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Vass Milán – Németh Csongor, Szekér Bence, Károlyi Levente, Horváth-Sipőcz Barnabás, Pungor Bence, Horváth Ágoston, Horváth-Wagner Péter, Hérincs Bence, Horváth Benedek

Edzők: Nagy Sándor

Gólszerzőnk: Károlyi Levente (28’), Horváth-Sipőcz Barnabás (69’)

Mezőnyjátékkal teltek az első percek, a kapuk nem forogtak veszélyben. Sok pontatlanság jellemezte a játékunkat, ellenfelünk pedig egy kapu előtti kavarodást követően megszerezte a vezetést. Szünetben megbeszéltük a hibákat, játékunk pontosabb lett, és már helyzetekig is eljutottunk. Károlyi Levente góljával egyenlítettünk, majd ezek után már mi irányították a játékot. Több helyzetet alakítottunk ki, és Barnabás pazar átlövésgóljával megszereztük a vezetést, amit a mérkőzés végéig még is őriztünk.   Voltak jó periódusaink a mérkőzésen, de hibákból is akadtak bőven. Gratulálok csapatomnak a győzelemhez! Hajrá, Hali!” – mondta Nagy Sándor

U12

MLSZ Regionális U12 Nyugat 1. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – LURKÓ UFC 0-3 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Desics Botond, Farkas Gábor, Geröly Huba, Simon Márton, Korn Dominik, Molnár Martin, Szijjártó Levente, Jankó Bulcsú, Major András, Barczi Csanád

Edzők: Péter Ábrahám

Gólszerzőnk:

A mérkőzést mi kezdtük jobban, többször jutottunk el ellenfelünk kapujáig. Ezek a támadások többnyire esetlegesek voltak, kevés volt bennük a tudatosság. Védekezésben messze voltunk egymástól, mély blokkban, nem működött jól a középpályás láncunk, így az ellenfelünk könnyen tudott lehetőségeket kialakítani. Az akarat és a küzdés rendben volt, a többi hibát pedig ki fogjuk javítani, és jobbak leszünk. Hajrá, Hali!” - fogalmazott Péter Ábrahám