Utánpótláscsapataink közül hárman sem engedtek találatot ellenfelüknek, egy híján minden csapatunk győzelemmel hagyta el a pályát az elmúlt játéknapokon. U11-es fiataljaink számára pedig megkezdődtek a régiós Bozsik-tornák. Edzői értékelések, keretek és góllövők az alábbi összefoglalóban.

U17

2022. szeptember 18., vasárnap 14:00

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Nyugat 4. forduló

HR-Rent Kozármisleny – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-4 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc – Bakucz Bende (Varga Iván 56’), Wágner Áron, Radványi Csongor (Horváth Márk 78’), Bíró Ákos, Vígh Botond, Büki Milán (Varga Martin 78’), Söptei Máté, Tompek Levente, Vizi Kornél (Árvay Dávid 28’), Kismarosi Gergő, Bíró Dávid

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Árvay Dávid (58’), Varga Iván 2 (72’, 89’), Söptei Máté (82’)

„A mérkőzés egészén dominálni tudtunk a szimpatikusan játszó hazaik ellen. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de az első félidőben sorozatban kihagytuk mindet, hiányzott a csapatból a kapu előtti megfelelő döntés. Szünetben megbeszéltük a hibákat, ennek köszönhetően a meddő fölényünk mellett végre jöttek a kapu előtt kialakított lehetőségekből a gólok is, ezzel magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálunk a fiúknak!!  Hajrá, Hali! dicsérte övéit Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. szeptember 17., szombat 12:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 4. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 3-0 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Tóth Péter – Macoun Bence, Simon Mátyás (Németh Bence 87’), Zugonics Mátyás, Győre Noel, Hári Kevin, Horváth Marcell, Tóth-Szatmári Zétény, Fekete Iván, Pál Levente, Házi Marcell,

Edzők: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Horváth Marcell (34’), Házi Marcell (36’), Pál Levente (86’)

„Még mindig nem egyenesedtünk ki a betegségek és sérülések miatt, ennek ellenére egy jó első félidőt produkáltunk. Nagyobb koncentrációval és kicsivel jobb döntések meghozatalával a kapu előtt, és akkor nagyobb különbséggel is fordulhattunk volna. A második játékrész inkább az ellenfél fölényét hozta, akik fizikálisan fölényben voltak. Mindezek dacára kapott gól nélkül lehoztuk a meccset. Van mit tenni a hétköznapokban, hogy a srácok azonos fizikális állapotban kerüljenek. Ismét csak nagy gratuláció a csapatnak! Hajrá, Hali!” – értékelt Petrovics Balázs

U15

2022. szeptember 18., vasárnap 12:00

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 4. forduló

Budafoki LC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-4 (1-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Dihen Levente – Neczpál Milán (Takács Máté 69’), Andor Áron, Horváth Áron, Tóth Kornél, Vecsera Balázs (Tabányi Attila 77’), Kránitz Balázs, Pados Botond, Hujber Dominik, Víg-Tamás Csanád, Erdélyi Lorenzó  (Horváth Benjamin 79’)

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőink: Erdélyi Lorenzó (7’), Andor Áron (26’), Vecsera Balázs 2 (57’, 72’)

Nagyot változott a keretünk a múlt hetihez képest. A sok betegség, sérülés miatt több fiatal került a kezdőbe. És ha már ott voltak, húzó emberekké is váltak. Közülük került ki a mezőny legjobbja is, Kránitz Balázs személyében. Az első játékrészben el kellett volna döntenünk a találkozót a széltől támogatva. Sok lehetőséget hibáztunk el, így szünetben csak minimális előnnyel vezettünk. A második félidő elejére feljavultak a Budafokiak, védelmi hibából egyenlíteni is tudtak, meccsben volt mindkét együttes, helyzetek itt is ott is. Ezek után átszerveztük kissé a csapatot, melynek következtében stabilabbakká és hatékonyabbakká váltunk. Győzelmünk megérdemelt, gratulálunk a fiúknak! Hajrá, Hali! fogalmazott Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U13

2022. szeptember 17., szombat 11:00

MLSZ Regionális U13 Nyugat 2. forduló

SÁRVÁR FC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-2 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Vass Milán – Horváth-Sipőcz Barnabás, Horváth Ágoston, Károlyi Levente, Churchwald Sámuel, Pungor Bence (Horváth Benedek 41’), Papp Áron, Németh Csongor, Hende Mátyás

Edzők: Nagy Sándor

Gólszerzőnk: Németh Csongor (30’), Churchwald Sámuel (80’)

Lassan és körülményesen játszottunk. A játék minden elemében rengeteg hibát követtünk el. Ellenfelünk stabilan védekezett, de így is megvoltak a helyzeteink, azonban sajnos ott is határozatlanok voltunk. A győzelemnek örülök, az akarat is rendben volt, a többin meg javítani fogunk. Hajrá, Hali!” – összegzett Nagy Sándor

U12

2022. szeptember 17., szombat 13:00

MLSZ Regionális U12 Nyugat 2. forduló

SÁRVÁR FC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Major András – Simon Márton, Farkas Gábor, Horváth-Wagner Péter, Hérincs Bence, Jankó Bulcsú, Szijjártó Levente, Molnár Martin, Desics Botond, Barczi Csanád, Geröly Huba,

Edzők: Péter Ábrahám

A mérkőzést mi kezdtük jobban, többször jutottunk el ellenfelünk kapujáig. Ezek a támadások többnyire esetlegesek voltak, kevés volt bennük a tudatosság. Védekezésben messze voltunk egymástól, mély blokkban, nem működött jól a középpályás láncunk, így az ellenfelünk könnyen tudott lehetőségeket kialakítani. Az akarat és a küzdés rendben volt, a többi hibát pedig ki fogjuk javítani, és jobbak leszünk. Hajrá, Hali!” - fogalmazott Péter Ábrahám

Bozsik-program

Kezdetét vették U11-es korosztályunk számára a régiós Bozsik-tornák, melyek első állomása Hévíz volt.

HVSE U11: Guba Gál, Zakits Erik, Doktorics Máté, Fülöp Máté, Lakics Roland, Szenczi Dávid, Horváth-Szabados Olivér, Kollmann Máté, Vincze Áron

Edző: Horváth Márton

A 3x20 perces mérkőzéseken (Lurkó UFC, Hévíz SK, Andráshida SC) jól és eredményesen futballozott a csapat. Az ellenfél térfelén jól védekeztünk, sok labdát szereztünk, több támadást is vezettünk belőle. Ha a kapu előtt higgadtabbak lettünk volna, akkor 3-4 gólnál nagyobb aránnyal is megnyerhettük volna a mérkőzéseinket mondta Horváth Márton

Szenczi Imre szakmai vezetőnk összegzése a szakosztály teljesítményéről, céljairól itt olvasható.