Másodosztályú futsalosaink 7–2-re múlták felül otthonában az Asterix Érd csapatát. Az első félidőben Volner Bence, Fehér Dániel és Kiss Patrik találataival egygólos előnyre tettünk szert, majd Luiggi Longo triplájával eldöntöttük, hogy három ponttal távozunk. A találkozó hajrájában végül Szalóki-Varsányi Bendegúz első NB II.-es gólja alakította ki a végeredményt.

Sziffer András vezetőedző: „Ezúttal Luiggi Longóval és Fehér Dániellel erősítettük meg keretünket. A mérkőzés elején gyorsan előnybe kerültek a hazaiak, amire négy perccel később Volner Bence révén válaszoltunk (1-1). A folytatásban számos lehetőséget dolgoztunk ki, ezekből Fehér Dániel és Kiss Patrik eredményes is volt, kétgólos előnnyel vonultunk pihenőre (1-3). A második félidő ismét egy gyors érdi találattal indult (2-3), erre azonban már háromszor is feleltünk Luiggi Longónak köszönhetően (2-6). Az Asterix mindent megtett a szépítésért, amely végül nem sikerült nekik, ellenben fiatal játékosunk, Szalóki-Varsányi Bendegúz megszerezte pályafutása első NB II.-es találatát, mely egyben a végeredményt is jelentette (2-7). Küzdelmes mérkőzésen, szép találatokkal hoztuk el a számunkra fontos három pontot, amihez gratulálok a játékosoknak!”

A következő játéknapon tabellaszomszédunkat, a PTE PEAC-B BUILD&TRADE együttesét fogadjuk a Haladás Sportkomplexumban február 13-án, hétfő 20 óra 45 perckor.

FÉRFI FUTSAL NB II. NYUGATI CSOPORT 19. FORDULÓ

2023. február 6., hétfő 20:20

ASTERIX ÉRD – HALADÁS VSE II.  2-7 (1-3)

ASTERIX ÉRD: Matus Tamás – Nádas Krisztián, Viza Krisztián, Pászti Bence, Kovács Attila, Pétervári János, Martin Márk, Mayer Levente, Balogh Béla, Borka Bálint, Vidinszki Vajk, Szabó Koppány, Bálint Ábel, Spinner Szabolcs

Vezetőedző: Haffner György

HALADÁS VSE II.: Győrfy Balázs – Luiggi Longo, Volner Bence, Sodics Ádám, Fehér Dániel, Soronics Gergő, Körmendy Gábor, Kárász Noel, Kiss Patrik, Novák Dániel, Dobos Dávid, Szalóki-Varsányi Bendegúz

Vezetőedző: Sziffer András

Gólszerzők: Pászti Bence 2 (2’, 21’) ill., Volner Bence (6’), Fehér Dániel (12’), Kiss Patrik (13’), Luiggi Longo 3 (23’, 31’, 34’), Szalóki-Varsányi Bendegúz (39’)