Kecskeméten vendégszerepeltek korosztályos futsalcsapataink. U20-asaink erősen hiányos kerettel szenvedtek 3–1-es vereséget, míg U17-eseink nagy küzdelemben maradtak alul 2–1-re a hírös városiakkal szemben.

U20

2023. február 12., szombat 13:30

MLSZ Országos Futsal U20 15. forduló

SG KECSKEMÉT FUTSAL – HALADÁS VSE 3-1 (1-1)

SG KECSKEMÉT FUTSAL: Barcsay Valter – Haász Benjamin, László Tamás, Kajtár Mátyás, Gondi Károly, Szalai Gábor, Farkas Bálint, Szabó Hunor

Edző: Móra Viktor

HALADÁS VSE: Soronics Gergő – Szalóki-Varsányi Bendegúz, Körmendy Gábor, Kiss Patrik, Novák Dániel, Ujhelyi Barna, Vajda Dávid

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Szalai Gábor 2 (18’, 26’), Haász Benjamin (22’) ill., Kiss Patrik (14’)

Sziffer András vezetőedző: „Tartalékosan vágtunk neki a találkozónak, így nem várt könnyű mérkőzés csapatunkra. Amíg szűk keretünk ereje kitartott, addig tudtuk kompenzálni a minőségi hátrányunkat, de ahogy fogyott a „levegő”, úgy jöttek elő a hiányosságaink és a hibáink is. Ezt a második félidőben remekül használta ki a hazai csapat, ami döntőnek bizonyult. Az első játékrészben Kiss Patrik révén sikerült a vezetést megszerezni (14. perc 0-1), erre a hazaiak két perccel a szünet előtt még válaszolni tudtak (1-1). A második etap elején kétszer is lemaradtunk a hosszú oldalon, amit a vendéglátók „köszöntek”, így a 26. percben már kettő volt az előnyük (3-1). Ezt követően emberfölényes játékra váltottunk, ami a labdabirtoklásban és egy-két lehetőségben ki is merült, míg a kecskemétiek csak az előnyük tartására törekedtek. Ezt a mérkőzés végéig meg is tartották, és otthon tartották a három pontot. Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak, viszont a második játékrészben „elfogytunk”, így nem volt kérdés, hogy ki nyeri a mai találkozót. Ami pozitívum, hogy sok lehetőséget kaptak a fiatalok, akik küzdöttek és hajtottak, de a minőségi fölény a kritikus pillanatokban megmutatkozott.

U17

2023.február 12., szombat 12:00

MLSZ Országos Futsal U17 15. forduló

SG KECSKEMÉT FUTSAL – HALADÁS VSE 2-1 (1-0)

SG KECSKEMÉT FUTSAL: Lehotai Ákos – Tóth László, Hajnal Norbert, Diószegi Kristóf, Balis Gergő, Bogdán Zalán, Nádudvari Bence, Abonyi Bálint, Kozák Zoltán, Vári Mátyás, Major András, Hajnal Viktor

HALADÁS VSE: Kovácsics Richárd – Varga Mátyás, Lajos Dávid, Tóth-Szatmári Zétény, Őri Dávid, Horváth Mátyás, Nagy Barnabás, Ujhelyi Barna, Böröcz Marcell, Bauer Marcell, Rosta Dániel

Gólszerzők: Nádudvari Bence (20’), Hajnal Norbert (29’), ill. Kovácsics Richárd (36’)

Sziffer András vezetőedző: „Kiegyenlített játék, nagy küzdelem, kevés lehetőség jellemezte az első félidőt. A játékrész utolsó percében a határozatlanságunkat kihasználva vezetéshez jutott a hazai csapat, ami egyben a félidei eredményt is jelentette (1-0). A második etap közepén növelte előnyét a Kecskemét (2-0), de a mieink a bekapott gól ellenére sem estek össze, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, amiket sajnos ki is hagytunk, sőt még büntetőből sem sikerült betalálnunk. Majd a 36. minutumban a hazaiak hatodik szabálytalanságát követően, kisbüntetőből megszereztük a hőn áhított találatunkat Kovácsics Richárd révén (2-1). Az utolsó percekben jól őrizte kapuját a hazai csapat, és mivel több találat már nem esett, így a minimális előnyét megtartva tartotta otthon a három pontot. Amíg a helyzetkihasználásunk nem javul, és a kapunk előtt nem leszünk határozottabbak, addig nehéz lesz bárki ellen is nyernünk. A tűz és az akarat megvolt a csapatban, ez dicséretes, de a gyenge helyzetkihasználásunknak köszönhetően kevés volt a pontszerzéshez”