A Gesztely otthonában küzdött a bajnoki pontokért U19-es és U17-es futsalcsapatunk. Előbbiek 3–2-es vereséget szenvedtek a jó erőkből álló hazaiakkal szemben, míg U17-eseink 4–3-ra felülmúlták riválisukat.

U19

2024. március 24., vasárnap 15:45

MLSZ Országos Futsal U19 20. forduló

Gesztely Futsal – HALADÁS VSE 3–2 (1–2)

Gesztely Futsal: Bajnok Máté – Porkoláb Botond, Varga Zalán, Bíró Balázs, Pallai Dávid, Mátyus Dávid, Németh Ákos, Lőrincz László, Grallert Máté, Sebestyén Ádám, Kiss Péter

Edző: Pallai Gábor

HALADÁS VSE: Őri Dávid – Vincze Bálint, Dobos Dávid, Kiss Patrik, Novák Dániel, Varga Mátyás, Kiss Márton,

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Porkoláb Botond (12’), Pallai Dávid (21’), Bíró Balázs (26’), ill. Vincze Bálint (16’), Novák Dániel (19’)

Sziffer András: Egy fizikálisan erős csapattal küzdöttünk meg, akik remekül használták ki a helyzeteiket, így a minimális győzelmük teljesen megérdemelt. Az első félidőben a jó védekezésünknek és az öt a négy elleni játékunknak köszönhetően egygólos előnnyel mehettünk a szünetre (1–2). Sajnos a második etap elején egy szép kontrából egyenlített a vendéglátónk, majd a 26. percben egy közelről elvégzett szabadrúgásból már ellenfelünk vezetett. Ezt követően nagy nyomást helyzetünk a hazaiakra az emberfölényes játékunkkal, de remekül védekezett a Gesztely, vagy mi nem tudtuk kihasználni az adandó lehetőségeinket, és mivel már több gól nem született, így maradt az egygólos különbség vendéglátóink javára. Nehezen alkalmazkodtunk a talajhoz, ami rányomta a bélyegét a játékunkra, de végig meccsben voltunk a hosszabb paddal rendelkező, és fizikai fölényben lévő ellenféllel szemben, amiért jár az elismerés, de ez ma nem ért pontot.”

U17

2024. március 24., vasárnap 14:00

MLSZ Országos Futsal U17 20. forduló

Gesztely Futsal– HALADÁS VSE 3–4 (1–2)

Gesztely Futsal: Illés Levente – Madarász Áron, Béres Balázs, Jónás Krisztián, Tamás Barnabás, Turró Patrik, Berta Bálint

HALADÁS VSE: Tóth Péter – Ódor Krisztián, Horváth Márton, Kovácsics Richárd, Nagy Barnabás, Bauer Marcell, Gadó Dominik

Gólszerzők: Berta Bálint (13’), Tamás Barnabás (25’), Madarász Áron (34’), ill. Nagy Barnabás 2 (7’, 24’), Horváth Márton (19’), Kovácsics Richárd (37’)

Sziffer András: A korcsolyapályához hasonlító talajon nem tudtuk a játékunkat játszani, és az sem könnyítette meg a dolgunkat, hogy a hazaiak a mérkőzés egésze alatt mélyen a kapujuk előtt védekeztek, így egy “szenvedős” mérkőzésen, egy kis szerencsével, de elhoztuk a három pontot, egy remekül küzdő Gesztely otthonából. Csak a győzelemnek örülhetünk, amihez gratulálok a csapatnak, a többit meg felejtsük el.”