Ifjúsági sakk-csapatbajnokságot nyert a Haladás VSE
2011-11-08 10:05:59| Vissza
November első hetében Miskolcon járt a Haladás VSE az országos ifjúsági sakk csapatbajnokságon. Meg is nyerte azt!
Az 52 együttest felvonultató miskolci ifjúsági sakk-csapatbajnokságon a Haladás VSE I. gárdájának tagjai Nagy Gábor, Makk Róbert, Varga Melinda, Németh Dénes, Gombos Bettina és Pajor Mátyás voltak. Gombos Bettina veretlen maradt, a nyolc forduló alatt 7 pontot gyűjtött - ő volt a vasiak legjobbja.
A HEMO Veszprém ellen 6–0-ra, a Máv Előre ellen 4,5–1,5-re, a Hungaropharma Decs ellen 3,5–2,5-re, a Tóth László SE ellen 4,5–1,5-re, az ASS Makó ellen 5,5-0,5-re nyert a Haladás VSE, míg a Pakstól és az MTK-Kőbányától 2,5–3,5-re kikapott a csapat. A versenyt 33 ponttal nyerte meg az együttes, a második a nagy csatában legyőzött Decs lett 32 ponttal, míg a Makó lett a harmadik 31,5 ponttal.
A Haladás VSE II. a 38. helyen zárt: Ugróczky Péter, Grüll Máté, Szukics Ádám, Vida Krisztián, Szakasics Emese és Horváth Soma alkották az együttest. A csapat három mérkőzését megnyerte, ötöt elveszített.











