Meglepetéssel indítottak a zöld-fehérek Bükön. A mérkőzésen már érezni lehetett a régi szombathelyi gőzmozdony elsöprő erejét, még ha csak rövid ideig is.

Telt házzal kezdte meg a mérkőzést a Haladás VSE és az SZKKA csapata. Az ellenfél szurkolóinak meglepetésére az első félidő utolsó harmadáig a HVSE lányai vezettek. A régi zöld-fehér csapatnak elég lassan sikerült felvenni a játék ritmusát és úgy tűnt a fiatalok tartani tudják 2-3 gólos előnyüket. Az őszi szezonban 19 gólos különbséggel kaptunk ki, míg a mai mérkőzésen már csak 5 találattal tudott jobb lenni ellenfelünk az NB1-s igazolásai ellenére.

A meccs végéig egy izgalmas és pörgős játékot láthattunk, néhol kemény támadásokkal és védekezésekkel. Az NB1-s bajnokságba törekvő együttesnek nagy segítség volt a a zöld-fehér gőzmozdony utolérésében a 7 db megítélt hetes az első félidőben kb. 15 perc alatt, míg a mieink egyetlen lehetőséget sem kaptak. Az SZKKA csapata megküzdött a 2 pontért a nem egészen 1 éves csapat ellen.

Csapatunk a mérkőzés végéig koncentráltan és fegyelmezetten játszott. Hibák és pontatlanságok még mindig vannak a játékunkban, de látványos a fejlődésünk. Márkus Dalma bravúros védéseivel, Szabó Janka irányításával, míg Hrabovszky Helga, Hegedűs Dorottya és Sebestyén Noémi átütő góljaikkal tették emlékezetessé a rangadót. Bebizonyítottuk, hogy nem csak egy kézilabda klub van Szombathelyen!

Hamar Zoltán: “Felkészülten érkeztünk a mérkőzésre. Döntő pillanatokban hibáztunk, de ennek ellenére örülök az eredménynek, és gratulálok a csapatomnak.”

Hrabovszky Helga 9, Hegedüs Dorottya 7, Sebestyén Noémi 5, Freiberger Ivett 1, Guttyán Adrienn 2, Takács Krisztina 1, Gerencsér Zsófia 1, Szabó Janka 3

Haladás VSE - Kozma-Szerszám Szombathelyi KKA NBI /B 29:34 (15:17)

HVSE: Márkus - Hegedűs 7, Szabó J. 3/2, Gerencsér 1, Sebestyén 5, Takács K. 1, Hrabovszky 9. Csere: Dudora (kapus), Freiberger 1, Bolfán, Baranyai, Guttyán 2, Doncscz, Kaposvári, Kiss N. Edző: Hamar Zoltán.

SZKKA: Futaki - Mayer 8/5, Smid 1, Pukler 6, Takács B., Schneider 5/2, Szecsődi 3. Csere: Tömő, Szovák (kapusok), Győrffya, Csire, Cser, Szendrei 4, Gaylhofer 1, Pődör R. 2, Virág 4/1. Edző: Füzesi Ferenc.