Harmadik hely Ausztriából. Húsz csapat részvételével rendezték meg a tornát, ahol is impozáns  gólaránnyal -37-2- végeztünk a dobogo legalsó fokán.

Csapat: U10– HVSE 2008

Időpont: 2017. december 09.

Helyszín: Hartberg, Ausztria

Haladás VSE:

Hári Kevin, Németh Bence, Németh Nándor, Söptei Bálint, Spanyó Álmos, Tasnádi Áron, Tóth Erik, Tóth Kornél

Eredmények:

Csoportmeccsek:

HVSE : Hartberg Juniors II. 8:0 (Söptei(2), Tóth E.(2), Tóth K., Németh N., Hári, Tasnádi)

HVSE : SV Lafnitz 7:0 (Söptei(3), Hári(2), Tóth E.(2))

HVSE : SV Güssing 10:1 (Tóth E.(5), Németh N.(2), Tóth K., Hári, Söptei)

HVSE : USV Scheiblingkirchen 6:0 (Németh N.(3), Tóth E., Tasnádi, Hári)

Elődöntő:

HVSE : FAC Wien I. 0:1

3-4. helyért:

HVSE : FAC Wien II. 6:0 (Hári(3), Spanyó, Söptei, Németh N.)

Edző: Tebeli György

20 csapatos nemzetközi tornán szerepeltünk az ausztriai Hartbergben. Négy 5 csapatos csoport volt, 10 perces volt a játékidő. Csoportunkat meggyőző fölénnyel nyertük meg, így bekerültünk az elődöntőbe.

Sajnos elveszítettük az elődöntőt 1:0-ra, amit a helyzetek alapján min. 4:1-re kellett volna hoznunk. Az egész torna folyamán ezt az egy gólt kaptuk akcióból. A másik kapott gólunk büntetőből született, mert becsúszva szerelt egy játékosom a büntető területen belül, de a tornán nem lehetett becsúszni, még ha szabályos is volt a szerelés.

A bronzmeccset is nagyon simán hoztuk, magabiztos játékkal. Sajnálom a játékosaimat, hogy nem sikerült megnyerniük a tornát. Magasan a legjobb és legszebb játékot mutattuk be a 20 csapat közül. A 37 lőtt gólunkból kb. 10-et a végletekig kijátszottunk, csak az üres kapuba kellett bepasszolni a labdát. Bátran cseleztek a fiúk, öröm volt nézni, ahogy 1:1-eznek. Keresték a 2:1-es szituációkat, gyönyörű kényszerítőket hajtottak végre, rengetek pontos átadásból építettünk támadásokat. A mutatott játékunk miatt csalódás a bronzérem, de lesz még lehetőség a javításra.

Csapatunk kapitányának, Söptei Bálintnak az értékelése:

Hogy tetszett a mai torna?

Nekem nagyon tetszett és remélem a többieknek is.

Hogy játszott a csapatunk?

Szerintem jól játszottunk, csak egy hibából kaptunk egy gólt, és azzal elment a döntő…

Melyik játékelemek fordultak elő a legtöbbször, amiket edzéseken gyakoroltok?

Az 1:1 és az összjáték.