Rövid idő leforgása alatt két jelentősebb versenyen is részt vettek sportíjászaink, akik ezúttal is alaposan kitettek magukért, mivel összesen nyolc dobogós helyezést is begyűjtöttek.

A kronológia alapján a körmendi viadallal kell kezdenünk a visszatekintést, melyet a Hétdombi IKSE rendezett meg. Az erőpróbának külön rangot adott, hogy négyhónapos szünet után lépett ismét lőállásba remek íjászunk, Molnár József, aki izomszakadásából felépülve egy ezüstéremmel jelezte, hogy a továbbiakban is komolyan számolni kell vele. Dodesz a PB-HB kategóriában 342 pontot teljesített.  Rajta kívül versenyzőink még négy érmet gyűjtöttek be: Seres Armand a felnőttek HU-kategóriájában (452 pont), míg Szabolcsi Bálint Bence a kadet vadászreflexben lett első (282).  Ugyanebben a számban a felnőtteknél ketten is indultak klubunkból. Tomsics Balázs másodikként (376), Szabó Gábor pedig hetedikként zárt (285).

Berebow-ban hárman képviselték színeinket: Beke Gábor harmadik (374), Baranyai Tamás negyedik (318), míg Gajdi József ötödik lett (267).

Longbow-ban Keszey Gergely hatodik (204), felnőtt női vadászreflexben Kondora Cecília ötödik helyen végzett (161).

Ajka a 3D Grand Prix harmadik állomásának adott otthont. Itt egyesületünkből heten szerepeltek. A legeredményesebbek ezúttal is vadászreflexben voltunk. A felnőtt női mezőnyben Kukorelli Edit első lett (397), a férfiaknál pedig Tomsics Balázs állhatott fel a dobogó második fokára (470). A kadeteknél Szabolcsi Bálint Bence nyerte meg az aranyérmet (379).

HU-kategóriában Seres Armand zárt ötödikként (526).

Barebow-ban Ajkán is hárman léptek a Haladásból lőállásba: Beke Gábor ötödik (416), Baranyai Tamás hetedik (383), Gajdi József nyolcadik lett (363).

Fotó: Berényi Péter