Haladás VSE SKFT – Pilisvörösvári KSK 26-16 (13-10)

Góllövők: Horváth Hanna 10/2, Fodor Csenge 6, Ambrus Viktória 3, Kovács Eszter 3, Szekeres Szederke 3, Markó Alexandra 1

A rájátszás második hazai mérkőzésén a szombathelyi lányok már az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Remek védekezéssel és nagyszerű támadójátékkal a félidő közepére komoly előnyt sikerült kicsikarni (13. perc 8-3). Ezt követően a vendégek ritmust váltottak, felgyorsították a játékukat, de ez csak arra volt elég számukra, hogy a szünetre egy kicsit közelebb kerüljenek a hazaiakhoz. A második félidő első tíz percében még tudta magát tartani a vendégcsapat (35. perc 18-14), azonban ezt követően robbantott a Hali. A csapat tovább szigorított a védekezésén, amelyhez remek kapusteljesítmény is párosult, elöl pedig szebbnél szebb akciókból születtek a zöld-fehér gólok (44. perc 25-14). A végére már semmi izgalom sem maradt. Ezzel a rájátszásban eddig nyeretlen Haladás megszerezte első győzelmét, méghozzá a vártnál lényegesen nagyobb különbséggel.

Mátés István: A mérkőzés során végig a mi akaratunk érvényesült. Védekezésünk az eddig találkozókon is jól működött, de most a támadójátékunk is hatékony volt. Számomra külön öröm, hogy a CSAPAT mérkőzésről mérkőzésre egyre jobb teljesítményt nyújt.

OSB felsőházi rájátszás 1-8. helyért | Ikervár, 2017. április 4. (kedd) 15.30