Vasárnap délután játszotta soron következő mérkőzését a Haladás VSE női kézilabda csapata. Sikerült még egy pontot hazahozni Szekszárdról.

Szekszárdi FGKC - Haladás VSE 28:28 (17-8)

Lassan már a véghajrába ér az NB1/B bajnokság, és egyre fontosabbá válnak a megszerezhető pontok, hogy tartani tudjuk a kitűzött célokat. Az első szezonban szeretnénk az első 8-ban végezni, amire sajnos egyre kevesebb esély van, de még mindig van lehetőségünk. A szekszárdi mérkőzést elég álmosan kezdtük, ami a hosszú útnak is köszönhető. Ezért a fekete gólyák hamar kezükbe vették az irányítást és az első félidő végére 17-8 volt az állás. A szünet után teljesen más csapat tért vissza a pályára, mintha kicserélték volna lányainkat és felvették a mérkőzés ritmusát, sőt mindent megtettek, hogy megnyerjük a mérkőzést. Győzni nem sikerült, de 9 gólos különbséget nem kis feladat volt leküzdeni. Megmutatták, hogy van elég erejük és kitartásuk, hogy megérdemelten szerepeljenek az NB1/B-s bajnokságban.

Alapembereink stabilan hozzák már az elvárt találatokat és a játék formánk is egyre jobb képet mutat. Freiberger Ivett sérülése ellenére, és bekötött fejjel (nem azért mert férjhez megy) szélről, míg Takács Krisztina 7 bomba hetesével segítette csapatunkat. Az utolsó mérkőzések nagyon fontosak, bízunk benne, hogy a bajnokság végével már egy erős zöld-fehér csapatot láthatunk, akik készen állnak a következő szezonra.

Hamar Zoltán: “Nagyon jól játszottunk, bár az elején nehezen indult a mérkőzés, de a második félidőben parádésan játszottak a lányok. Sajnos be kell látnunk, hogy a hosszú utazásokat még nem tudjuk megfelelően kiheverni a mérkőzés kezdetéig.”

Hrabovszky H. 1 | Takács K. 8 | Kaposvári A. 1 | Sebestyén N. 3 | Hegedüs D. 6 | Freiberger I. 5 | Gerencsér Zs. 2 | Szabó J. 2