Megyei I. osztályú labdarúgóink kiélezett csatában 3–3-as döntetlent értek el a CVSE-Vulkánfürdő ellen a Haladás Sportkomplexumban. A bajnoki nyitányon kétgólos hátrányt követően Szenczi Bence, Ferencz Zoltán és Pap Márton góljával átvettük a vezetést, de a hosszabbítás utolsó percében kiegyenlítettek a vendégek. U19-es gárdánk 5–3-ra győzte le a celldömölkiek korosztályos együttesét. Molnár Tamás triplázott, Hende Máté pedig két góllal járult hozzá a sikerhez.

Felnőtt labdarúgóink a Megyei I. osztályú bajnokság 1. fordulójában a Haladás Sportkomplexumban fogadták a tavalyi bronzérmes CVSE-Vulkánfürdő csapatát.

„Nem indult jól számunkra a mérkőzés, kétgólos hátrányba kerültünk a 19. percre. Ezt követően egy labdakihozatal során már jobban osztottuk el a területeket, így egy lendületből végig vitt támadás után szépítettünk. Ettől kezdve átvettük a játék irányítását, és fölényben futballoztunk. Ráadásul így komoly helyzeteket, ziccereket is kialakítottunk, melyekkel akár vezethettünk is volna a szünetre. A második félidőben megtartottuk feljavult tempónkat, mentünk előre a győzelemért, folyamatosan domináltunk. A hazaiak megpróbáltak hosszú játékkal válaszolni, de ebben a periódusban nem sok veszélyt okoztak. Húsz perccel a vége előtt meg is lett az eredménye a befektetett energiáknak, és már mi vezettünk egy góllal. Sőt! Továbbra is megvoltak a lehetőségek, - már kontrákból - hogy lezárjuk a mérkőzést. Volt, hogy 3:1 ben vittük a védőre a labdát, de rosszul játszottuk le a játékhelyzetet. Sajnos a hosszabbításban egy bedobást rosszul védekeztünk le, és a középkezdésünkre már nem is maradt idő! Félig teli, vagy félig üres az a pohár? Az biztos, hogy rengeteg javítani való van a játékunkon. Mind támadásban, mind védekezésben. Vezetésünkkor felvettünk egy olyan tempót, amit inkább lassítani kellett volna, mint gyorsítani. Egy türelmes labdabirtoklásból való ritmusváltásokkal talán elkerülhető lett volna a hazai egyenlítés. Ami viszont bíztató, hogy amiben javulnunk kell az jelen van. Tehát van egy alapjátéka a csapatnak, amit mindenki ellen játszani akar. Ez ma egy megyei élcsapat ellen így sikerült, bár én úgy érzem, hogy két pontot Celldömölkön hagytunk, de remélhetőleg jövő pénteken javítunk. Az eddig lejátszott 2 mérkőzésünk közül talán ma voltunk a legközelebb egy magabiztos győzelemhez. Hogy ez elmaradt, azt nagyon sajnáljuk, de a nézőknek biztos, hogy egy élvezhető, izgalmas mérkőzéssel szolgált a két csapat. De ez már megszokott egy Cell - Halin” - értékelt a mérkőzést követően Szenczi Imre

A következő fordulóban az előző idény bajnokát, a Sárvár FC-t fogadjuk augusztus 19-én 17 óra 30 perckor a Haladás Sportkomplexumban.

VAS MEGYEI I. OSZTÁLY 1. FORDULÓ

CVSE-Vulkánfürdő – Haladás VSE-Zanati SE 3-3 (2-1)

CVSE-Vulkánfürdő: Osvald Márkó – Marsai Milán, Szuh Ferenc (Göntér Márton 33’), Marsai Máté, Gorácz Máté (Takács Ábel 80’), Keszei Tamás, Gábor Szabolcs, Galovich Máté, Czöndör Gergő, Keszei Roland, Németh József (Enyingi Márk 70’), Hujbert László

Haladás VSE-Zanati SE: Horváth Bendegúz – Buzás László, Szőts Máté, Varga Csaba, Kovács Bálint, Pap Márton (Kiss Zoltán 90’), Ferencz Zoltán, Szenczi Bence (Likerecz Botond 83’), Tóth Márton, Péter Ábrahám, Sály Péter (Simon Levente 69’), Baumgartner Bálint, Pataki Botond, Kamondi Péter

Vezetőedző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Szenczi Bence (22’), Ferencz Zoltán (66’), Pap Márton (73’)

U19-es csapatunk kétgólos győzelemmel rajtolt, 5–3-ra kerekedett felül a CVSE-Vulkánfürdő korosztályos együttesén.