Utánpótlás-labdarúgócsapataink közül U14-es, U13-as és U12-es megnyerte soros bajnoki mérkőzését, míg U16-osaink döntetlent játszottak. U19-es és U15-ös fiataljainknak ezúttal nem sikerült pontot szerezniük.

U19

2024. április 20., szombat 12:00

MLSZ Országos U19 Alap 18. forduló

Szombathelyi Haladás VSE – Kaposvári Rákóczi BFLA 1–2 (0–1)

Szombathelyi Haladás VSE: Molnár Tamás (Bíró Dávid 73’) – Tompek Levente (Radványi Gergő 46’), Likerecz Botond, Büki Milán (Hosszú András 46’), Wágner Áron, Bakucz Bende, Bíró Ákos (Zugonics Máté 80’), Hende Máté (Lajos Dávid 27’), Vígh Botond, Szentkirályi Gergő, Vizi Kornél

Edzők: Tóth Péter, Szenczi Bence

Gólszerzőnk: Hosszu András (84’)

Az első félidőben megnehezítettük saját dolgunkat, sajnos kényszerű cserét is végre kellett hajtanunk. Ellenfelünk irányította a játékot, és ők voltak veszélyesek a mi kapunkra. Hiába készültünk a pontrúgásokra, mégis rögzített helyzetből kaptunk gólt. A félidőben próbáltuk felrázni a srácokat, hogy ez kevés lesz és ennél sokkal bátrabban kell játszaniuk. Kettőt is cseréltünk. Lendületbe is jöttünk, sorban dolgoztuk ki a helyzeteket, de sajnos ki is hagytuk őket. Ilyenkor pedig büntet a futball: a másik oldalon egy kiugratásból szerzett gólt ellenfelünk, így 2–0 lett oda. A mérkőzés hajrájában sikerült végül nekünk is betalálnunk, és még a hátralevő időben helyzeteink, lehetőségeink is voltak; de rendre rossz döntéseket hoztunk, így sajnos vereséggel zártuk a mérkőzést. A mai meccs tanulsága talán az lehet, hogy egy félidőnyi előnyt nem adhatsz ezen a szinten az ellenfeleknek, mert kihasználják és nagyon nehezen lehet visszajönni a meccsbe, viszont ez nem is lehetetlen. Dolgozunk tovább, hajrá, Hali! – fogalmazott Tóth Péter és Szenczi Bence.

U16

2024. április 21., vasárnap 10:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 21. forduló

SC Sopron – Szombathelyi Haladás VSE 2–2 (2–2)

Szombathelyi Haladás VSE: Dihen Levente – Haág Benjámin, Horváth Áron, Öhlhorn Csongor, Bokor Zalán, Németh Nándor, Neczpál Milán, Tóth-Szatmári Zétény, Andor Áron, Halmosi Roland (Marton Olivér 76’), Hári Kevin, Horváth Benjamin, Kumánovich Kristóf

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Haág Benjáminv(15’), Andor Áron (34’)

U15

2024. április 19., péntek 16:00

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 21. forduló

Főnix Gold FC – Szombathelyi Haladás VSE 3–0 (1–0)

Szombathelyi Haladás VSE: Andor Olivér (Horváth Rámiró 79’) – Papp Áron, Víg-Tamás Csanád (Zsoldos Szebasztián 79’), Kránitz Barnabás (Csutorás Mátyás 41’), Kápolnási Botond (Dinnyés Dominik 41’), Kránitz Balázs, Horváth Ágoston (Horváth-Barton Milán 41’), Hende Mátyás (Churchward Samuel 41’), Erdélyi Lorenzó, Tasnádi Zsombor (Bázsa-Csuszi Kristóf 41’),  (Jákói Zsolt 75’), Nagy-Foki Bence

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

„Ezúttal bő kerettel vágtunk neki a fehérvári túrának, de az U14-esek hétvégi bajnokija miatt csak egy félidőt játszhattak. Rosszul kezdtünk, már az első percben egy meg nem értés után a védelmünk mögé játszották a labdát, és a vezetést is megszerezték a hazaiak. Ezután átvettük a játék irányítását, többet birtokoltuk a labdát, de kevés helyzetet alakítottunk ki, és azokat is elhibáztuk. Fordulás és a cserék után a játékunk minősége nem javult, volt néhány lehetőségünk, de ezeket elhibáztuk, a fehérváriak viszont kihasználták az általunk felkínált lehetőségeket. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Horváth Ágoston, Kápolnási Botond, valamint Kránitz Balázs. Hajrá, Hali!” – értékelt Iszak Gábor és Somfalvi Péter.

U14

2024. április 21., vasárnap 12:00

MLSZ regionális U14 alap Északnyugati csoport „Felsőház” 9. forduló

FC Ajka – Szombathelyi Haladás VSE 0–3 (0–1)

Szombathelyi Haladás VSE: Major András – Jákói Zsolt (Horváth-Sipőcz Barnabás 55’), Horváth Ágoston (Vörös Áron 75’), Kránitz Barnabás, Papp Áron, Churchward Samuel, Dinnyés Dominik (Kovács Olivér 64’), Horváth-Barton Milán (Szekér Bence 55’), Kápolnási Botond, Hende Mátyás (Jankó Bulcsú 75’), Horváth Milán

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőink: Horváth Milán 2 (46’, 53’), Hende Mátyás (15’)

U13

2024. április 20., szombat 16:00

MLSZ Regionális U13 alap Nyugati csoport 20. forduló

Szombathelyi Haladás VSE – Balatonalmádi SE 5–2 (0–0)

Szombathelyi Haladás VSE: Major András – Jankó Bulcsú, Farkas Gábor (Simon Márton 21’), Hérincs Bence, Molnár Martin, Pungor Bence, Horváth-Wagner Péter, Desics Botond, Szijjártó Levente

Edzők: Kopácsi Sándor

Gólszerzőink: Molnár Martin 2 (15’, 65’), Pungor Bence 2 (16’, 52’’), Hérincs Bence (8’),

Jól kezdtük a mérkőzést, sok labdát szereztünk az ellenfél térfelén, melyekből hármat gólra is váltottunk. Le tudtuk szűkíteni a területet, ezáltal sok lehetősége nem volt az ellenfél csapatának. A megbeszélteket jól visszaadták a srácok. Az ellenfél erejét jellemzi, hogy a fordulás után a pár perces rövidzárlatot két góllal büntette meg. Ezt követően rendeztük a sorokat, és magabiztos győzelmet arattunk. A mutatott játék is nagy részben rendben volt. Gratulálok a fiúknak, ma a befektetett munka eredménnyel is párosult. Hajrá, Hali!” – mondta Kopácsi Sándor.

U12

2024. április 20., szombat 14:00

MLSZ Regionális U12 alap Nyugati csoport 20. forduló

Szombathelyi Haladás VSE – Balatonalmádi SE 7–1 (0–0)

Szombathelyi Haladás VSE: Varga Ákos (Szovák Péter 41’) – Doktorics Máté, Lakics Roland, Horváth-Szabados Olivér, Szenczi Dávid, Pál Martin, Zakits Erik, Vincze Áron, Kollmann Máté, Kiszler Benedek, Busai Balázs

Edzők: Péter Ábrahám, Kopácsi Sándor

Gólszerzőink: Szenczi Dávid 4 (13’, 29’, 70’, 80’), Horváth-Szabados Olivér 2 (7’, 49’), Szovák Noel (77’)